پاسیو چیست؟ کاربردهای آن در خانه + اجرای حرفه ای

پاسیو حیاط خلوت

در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با پاسیو با شما عزیزان صحبت کنیم .

  • آیا می‌دانید پاسیو چیست؟

  • آیا تاریخچه آن را می‌دانید؟

  • آیا می‌خواهید مزایای پاسیو را بدانید؟

  • آیا می‌خواهید بدانید پاسیو در چه منازلی طراحی می‌شود؟

در این مطلب نکات مهمی را در رابطه با پاسیو برای شما عزیزان مطرح می‌کنیم که اگر قصد دارید این نکات را بدانید ، بهتر است که به مطالعه این مطلب بپردازید .

اجرای پاسیو در تهران

پاسیو چیست؟

پاسیو که به فرانسوی به آن PATIO گفته می‌شود به حیاط خلوتی گفته می‌شود که بدون سقف باشد و یا دارای سقف نورگذر دار و شیشه ای باشد که در بین خانه ها معمولا  چسبیده به ساختمان های مسکونی ساخته می‌شود و در آنها می‌توان انواع گونه های گیاهی را پرورش داد .

به پاسیو ، نورخان و یا گلخانه درون ساختمانی نیز گفته می‌شود که کاربرد آن در خانه برای فراهم کردن نور کافی و سبزی محیط و زیبایی می‌باشد .

در زمان های کهن در ایران پاسیو را برای خانه ها و کاخ ها می‌ساختند و علاقه به این طراحی در حدی طرفدار پیدا کرد که به همه دنیا راه پیدا کرد و همه کشور ها از این طراحی استقبال کردند .

مزیت های پاسیو چیست؟

در صورتی که برای خانه و یا باغ ویلای خود پاسیویی را طراحی کنید، در این صورت گلخانه کوچکی را بر اساس سلیقه خود در اختیار خواهید داشت. در این فضا میتوانید گل های متفاوتی را در داخل گلدان های متفاوت کاشت کنید و گلخانه کوچکی را داشته باشید.

در صورت ساخت پاسیو یک فضای آرامش بخش را در محیط خانه خود ایجاد می‌کنید و می‌توانید زمان های خستگی را در این مکان به استراحت بپردازید و از وجود گل و گیاهان لذت ببرید و انرژی بگیرید .

طراحی و ساخت پاسیو خصوصا در خانه های آپارتمانی که فاقد حیاط هستند ، باعث می‌شود که زیبایی و طراوت به خانه شما راه پیدا کند . در این مکان ها می‌توانید به کاشت سبزی و میوه نیز بپردازید .

پاسیو حیاط خلوت

حال می‌خواهیم بدانیم که برای طراحی پاسیو باید به چه نکاتی توجه کرد:

در زمان طراحی پاسیو توجه داشته باشید که نیازی نیست که تمام فضای پاسیو را با گل و گیاه پوشش دهید ، بلکه می‌توانید در این محیط از آب نماها نیز استفاده کنید و یا با توجه به متراژ پاسیو خود می‌توانید از وسایل بازی مانند : فوتبال دستی هم در داخل آن استفاده کنید و یا داخل پاسیو خود میز و صندلی راحتی قرار دهید تا برای استراحت در این محل بتوانید زمانی را بگذرانید .

آیا می دانید تفاوت حیاط خلوت و پاسیو چیست؟

برخی از افراد حیاط خلوت و پاسیو را با هم اشتباه می‌گیرند . اما لازم است بگوییم که این دو تفاوت اساسی با هم دارند . پاسیو فضایی است که دارای سقف می‌باشد و به همین دلیل نیز در داخل خانه نیز طراحی می‌گردد . اما در عین حال حیاط خلوت ها سقفی ندارند به صورت حیاطی هستند که در قسمت پشتی خانه طراحی می‌شوند .

در داخل حیاط خلوت ها می‌توان درخچه های بسیار بزرگی نیز کاشت زیر این حیاط خلوت ها فاقد سقف هستند . در حالی که در داخل پاسیو معمولا از گل ها و گیاهان گلدانی استفاده می‌شود ، به این دلیل که فضای بسته ای است که در داخل آن گل ها و گیاهان نمی توانند بیش از حد رشد کنند .

قیمت پاسیو حیاط خلوت

پاسیو در چه خانه هایی کاربرد دارد؟

معمولا در خانه هایی که آپارتمانی هستند پاسیو ها کاربرد دارند ، اما در خانه های ویلایی و یک طبقه نیز با وجود اینکه دارای حیاط هستند ، اما باز پاسیو طراحی می‌شود ، زیرا وجود پاسیو هم باعث زیبا تر شدن محیط داخلی خانه می‌شود و هم باعث می‌شود که نورگیر خانه بیشتر شود .

در ساخت پاسیو از چه مصالحی استفاده شود؟

برای ساخت پاسیو می‌توان از متریال ها و مصالح مختلفی استفاده کرد . به عنوان مثال می‌توان برای ساخت دیواره های پاسیو از چوب ، سنگ های آنتیک و یا کاشی های بسیار زیبا با طراحی های مختلف استفاده کرد و برای گل ها نیز از گلدان های رنگی زیبا و یا باکس ها استفاده کرد .

کف پاسیو را نیز می‌توان به وسیله سرامیک و یا سنگ پوشاند و برای سقف پاسیو نیزمی‌توان از آسمان مجازی استفاده نمود که در این صورت زیبایی پاسیو دو چندان می‌شود .

هارمونی در ساخت پاسیو:

هارمونی در ساخت پاسیون بدین معناست که در ساخت پاسیو نباید از متریال هایی استفاده کرد که با دیگر قسمت های خانه و یا ویلا بسیار متفاوت باشد . بهتر است که در ساخت پاسیو از متریال هایی استفاده کرد که در دیگر بخش های خانه و یا ویلا نیز وجود دارد .

به عنوان مثال : اگر کف ویلا و یا خانه از پارکت ساخته شده است ، بهتر است که کف پاسیو نیز از پارکت ساخته شود و یا اگر در ساخت دیوارهای خانه از سنگ های آنتیک استفاده شده است ، بهتر است که در طراحی پاسیو نیز سنگ آنتیک به کار رود .

کاربردهای پاسیو برای خانه

استفاده از علم فنگ شویی در طراحی پاسیو:

یکی از بهترین و ایده آل ترین طراحی ها برای ساخت پاسیو ، استفاده از علم فنگ شویی است که باعث می‌شود در داخل پاسیو و خانه انرژی زیادی جریان پیدا کند .

چنانچه قصد دارید برای طراحی پاسیو از علم فنگ شویی استفاده کنید ، در طراحی پاسیو خود از عناصر آب ، آتش ، خاک و سنگ استفاده کنید .

در این صورت می‌توانید آب نما و مشعل آتش به پاسیو اضافه کنید و کف پاسیو را به وسیله سنگ کفپوش بسازید .

سخن آخر:

در این مطلب در خصوص پاسیو با شما عزیزان صحبت کردیم .  امیدواریم مطالب ذکر شده در این خصوص برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع شده باشد . | دکوراسیون آرادکو

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا از کارشناسان ما مشورت بگیرید
شماره دفتر مرکزی :
02144031125
02144073306

شماره همراه:
09001900676

بازسازی خانه
طراحی نمای ساختمان
اجرای کابینت آشپزخانه
محوطه سازی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.

خانه مقالاتتماسواتساپ